MRF finns på din hemmaplan - MRF

MRF finns på din hemmaplan

MRF har 23 distrikt som ser till att vi har lokal närvaro, oberoende av var i Sverige du har din verksamhet.

MRF finns i hela Sverige, från Kiruna i norr till Ystad i söder. Syftet med lokala distrikt är att kunna täcka stora som små frågor. Något som är viktigt för en medlem på en viss plats kanske inte är lika viktigt någon annanstans i Sverige.

Genom distrikten kan våra företag tillsammans driva angelägna ämnen framåt och arrangera lokala evenemang. Företagen träffas och sam utbildning och rekrytering.

Ansök om att bli medlem här

Här finns vi

Namn och mailadresser till våra distriktschefer inom respektive distrikt

Övre norrland

Lars G Carlsson,
larsg@telia.com

Jämtland

Håkan Larsson,
hakan.c.larsson@outlook.com

Västernorrland

Ulf Gidlund, 
ulf.gidlund@bredband.net

Gävleborg

Örjan Carlsson
orjan.t.carlsson@gmail.com

Dalarna

Bengt Hjalmarsson, 
mrf.dalarna@gmail.com

Värmland

Lars Warnestad, lars.warnestad@wafabbil.se

Uppland

Kent Eriksson, kent017139625@telia.com

Örebro

Rune Gustafson, 
mrf.orebro@yahoo.com

Västmanland

Thomas Andrén, 
thomas.andren58@outlook.com

Stockholm

Gudjon Hallgrimsson 
gudjon@telia.com

Sörmland

Marléne Falk, 
marlene.falk@gjbilverkstad.se 

Norra Älvsborg och Bohus

Mats Engelbrektsson, 
malle@stillingsonsbil.se

Södra Älvsborg

Lars Svensson, lars.arasviken@gmail.com

Skaraborg

Jan Johnsson, janmariestad@gmail.com

Östergötland

Nils-Gunnar Druid, nissedruid@gmail.com

Göteborg

Anders Åberg, andersaberg@live.se

Halland

Thomas Wiklund, thomas.wiklund@twcab.se

Jönköping

Robert Larsson, robert.larsson@finnvedensbil.se

Kalmar

Karolina Sörman, karolina@afsupport.se

Kronoberg

Thomas Gustavsson, b.thomas.gustavsson@telia.com

Gotland

Håkan Boberg, hakan@bilcompaniet.se

Blekinge

Thomas Gustavsson, b.thomas.gustavsson@telia.com

Skåne

Roland Jönsson, roland.jonsson.skurup@telia.com