Vi finns i hela Sverige
MRF har 23 distrikt som ser till att vi har lokal närvaro, oberoende av var i Sverige du har din verksamhet.

MRF finns i hela Sverige, från Kiruna i norr till Ystad i söder. Syftet med lokala distrikt är att kunna täcka stora som små frågor. Något som är viktigt för en medlem på en viss plats kanske inte är lika viktigt någon annanstans i Sverige.

Genom distrikten kan våra företag tillsammans driva angelägna ämnen framåt och arrangera lokala evenemang. Företagen träffas och diskuterar även sådant som utbildning och rekrytering.

Ansök om att bli medlem

 

Se reportaget från en av våra distriktsträffar:

 

Här finns vi

Namn och mailadresser till våra distriktschefer inom respektive distrikt

Övre norrland

Lars G Carlsson,
larsg@telia.com

 

Jämtland

Håkan Larsson, hakan.c.larsson@outlook.com

 

Västernorrland

Ulf Gidlund,
ulf.gidlund@bredband.net

 

Gävleborg

Anders Borg,
anders.borg@hfkab.se

 

Dalarna

Bengt Hjalmarsson,
mrf.dalarna@gmail.com

 

Värmland

Lennart Persson, l.persson.kil@telia.com

 

Uppland

Kent Eriksson, kent017139625@telia.com

 

Örebro

Rune Gustafson,
mrf.orebro@yahoo.com

 

Västmanland

Börje Hultin,
borje@hultin.nu

 

Stockholm

Henrik Idermark,
henrik.idermark@mrf.se

 

Sörmland

Marléne Falk,
marlene.falk@gjbilverkstad.se

 

Norra Älvsborg och Bohus

Bertil Trued,
mrf.trued@gmail.com

 

Södra Älvsborg

Rune Bohlin, rune.bohlin.boras@gmail.com

 

Skaraborg

Jan Johnsson, janmariestad@gmail.com

 

Östergötland

Lars Nyman, mallax@telia.com

 

Göteborg

Peter Jürgensen, peter.jurgensen@bilia.se

 

Halland

Anette Ärlebo, anette.arlebo@arlebobil.se

 

Jönköping

Robert Larsson, robert.larsson@finnvedensbil.se

 

Kalmar

Karolina Sörman, karolina@afsupport.se

 

Kronoberg

Thomas Gustavsson, b.thomas.gustavsson@telia.com

 

Gotland

Håkan Boberg, hakan@bilcompaniet.se

 

Blekinge

Thomas Gustavsson, b.thomas.gustavsson@telia.com

 

Skåne

Bengt Olsson, bengt.olsson.skanor@telia.com